niedziela, 6 maja 2018

List do Ciebie


Na świecie jest wiele wspaniałych i wartościowych kobiet, które wciąż czują się niedoskonałe. Odbierają sobie radość z bycia autentyczną, bo trudno im uwierzyć, że takie jakie są, są wystarczające. A przecież dokładnie takie są - piękne, wartościowe i przede wszystkim kompletne. Czy w pogoni za czymkolwiek warto zatracić siebie? Tak piękną i tak ważną osobę?

Nie będziesz czuła się dobrze ze sobą, jeśli  prawdziwie nie obdarzysz siebie miłością. Bo jak czuć się dobrze, gdy tak naprawdę nie kocha się tej najważniejszej osoby - siebie? Co dobrego można wtedy powiedzieć o kobiecie, której odbicia w lustrze nawet się nie lubi?

Trudno będzie Ci zawalczyć o lepsze życie, jeśli nie będziesz myślała i mówiła o sobie dobrze. Bo jak żyć w zgodzie ze sobą, jak asertywnie bronić swoich granic, kiedy myślisz, że nic Ci się nie należy i niczego dla siebie nie powinnaś chcieć?  Skąd przyszło Ci do głowy, że Ty, właśnie Ty nie zasługujesz na więcej? Kiedy po raz pierwszy w to uwierzyłaś?

Nie zaczniesz cenić siebie i uważać za interesującą osobę, jeśli swój każdy dzień będziesz spędzać z niewłaściwymi ludźmi. Zamiast poczucia spełnienia, doświadczysz dyskomfortu związanego z poczuciem niedopasowania. Czy naprawdę uważasz, że jesteś gorsza od ludzi, do których za wszelką cenę próbujesz się dostosować? Jaką cenę płacisz za to, aby być lubianą i akceptowaną przez kogoś, dla kogo jesteś tylko jedną z wielu? Czy naprawdę warto usilnie zabiegać o czyjąś uwagę? Latami można próbować zasypywać emocjonalny dół, spotkaniami i kontaktami, które tak naprawdę, zamiast pomóc, tylko powiększają tę i tak wielką dziurę.


Trudno powiedzieć sobie jakikolwiek komplement, gdy zmęczona po całym dniu porównujesz się z modelkami, które zanim trafiły na okładki popularnych kobiecych magazynów przeszły solidny retusz. A przecież jesteś piękna, wtedy gdy promieniejesz wewnętrznym blaskiem, i wtedy, gdy w kącikach Twoich pięknych oczu i ust pojawiają się delikatne zmarszczki od śmiechu. Jesteś piękna wtedy, gdy płaczesz - bo jesteś prawdziwa. Jesteś piękna wtedy, gdy odsłaniasz siebie - taką jaką jesteś naprawdę, bez udawania, bez masek, bez myślenia o tym, co pomyślą inni.

Jesteś piękna, ponieważ, jak każdy człowiek masz w sobie cząstkę boskości - i nawet jeśli w to teraz nie wierzysz. jesteś cudem, a każda Twoja komórka jest przejawem życia. Ty jesteś życiem.

Nie musisz robić nic i może wyda Ci się to nierealne, ale zawsze taka byłaś. Warta miłości, warta uwagi, warta wszystkiego! Więc dzisiaj zdejmij z siebie płaszcz oczekiwań i utartych schematów. Wyrzuć do kosza krytyczne myśli i chęć zadowolenia tych, których przecież wcale nie musisz zadowalać.

Odetchnij. Jesteś właściwą osobą, we właściwym miejscu i jeśli nie pamiętasz, kiedy po raz ostatni to usłyszałaś - uwierz:

- Jesteś piękna.
- Jesteś potrzebna.
- Jesteś interesująca.
- Zasługujesz na dobre życie i dobrych ludzi.

Niech te słowa zostaną zapisane w Twoim sercu i pamięci. Niech natchną Cię wiarą i sprawią, że uwierzysz w tę wspaniałą kobietę, którą widzisz w lustrze - w siebie ♥. 
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka