poniedziałek, 21 maja 2018

Czy naprawdę musisz walczyć o czyjąś uwagę?


Każdy człowiek chce czuć się potrzebny i kochany. Każdy odczuwa potrzebę przynależności. To jedna z najważniejszych potrzeb. Problem zaczyna się w momencie, gdy na czyjąś akceptację chcemy zasłużyć, nie zwracając uwagi jaką cenę przyjdzie nam za to zapłacić.

Może znasz ten schemat - ktoś, na kim Ci zależy, jest dla Ciebie oschły i utrzymuje dystans, wkładasz więc coraz więcej i więcej w tę relację. Myślisz, że gdy będziesz coraz lepsza i lepsza, ta osoba to doceni. Gdy tak się nie dzieje zaczynasz zastanawiać się co jest z Tobą nie tak. Bo przecież, gdybyś była "inna, lepsza, bardziej doskonała" ta osoba byłaby przy Tobie i doceniła, to, co dotąd dla niej zrobiłaś.

Nawet nie widzisz, gdy zaczynasz nieświadomie ranić siebie. Tak bardzo pragnąc czyjejś akceptacji, oddalasz się od siebie samej. Tymczasem z Tobą wszystko jest w porządku. Zawsze będzie i zawsze było. Nie musisz gonić za czyimś uznaniem, bo w ten sposób umkną Ci rzeczy, które są ważniejsze - miłość do siebie, uwaga innych ludzi i ich obecność.


Jeśli dla kogoś jesteś ważna - ta osoba będzie w Twoim życiu, będzie bowiem chciała być blisko kogoś, tak bliskiego jej sercu. Jeśli jednak dałaś z siebie wiele, nic nie otrzymując w zamian, to jaki jest sens, dalej w to brnąć?

Czy zabiegając o kogokolwiek warto zgubić siebie?

Czy rzeczywiście musisz się zmienić, aby zyskać czyjąś uwagę? Jeśli tak myślisz, to wiedz, że tak nie jest. Z Tobą jest wszystko w porządku i zawsze tak było. Pamiętaj, że jeśli ktoś oczekuje od Ciebie, że dla niego się zmienisz, to tak naprawdę nie chce Ciebie prawdziwej - chce wyobrażenia o Tobie, które sam stworzył. To nie jesteś prawdziwa Ty, lecz czyjeś oczekiwania. Chcesz je spełniać?

Rozejrzyj się wokół. Przy Tobie są ludzie, którzy kochają Ciebie prawdziwą i dla których jesteś ważna.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka