piątek, 20 kwietnia 2018

Gdy milkną usta, przemawia cisza

Cisza. Czasami tylko jej potrzeba, do tego, by wejrzeć w siebie i wyjść na spotkanie z samą sobą. Tysiące myśli, przelatujących przez głowę próbuje przerwać ciszę, ale one przeminą. Cisza, choć bezsłowna przynosi odpowiedzi, których poszukuje serce. Pomaga spotkać się z tym, co nieuświadomione. Skrywa zdania, które pomogą Ci poznać prawdziwą siebie.
Nienatarczywa. Nie narzuca swojej obecności - Ty decydujesz, czy zechcesz zaprosić ją do siebie. Wielu ludzi od niej ucieka. Wielu się jej boi. Wydaje się być czymś, czego się obawiają - czymś nienaturalnym i zupełnie obcym. Włączają więc radio lub TV, aby głos przypadkowego programu zagłuszył ich wewnętrzny głos. A szkoda, bo pozwalając na ciszę, mogą usłyszeć to, co najważniejsze. Mądrość swojej duszy.
Nie uciekaj przed ciszą. Zaproś ją do siebie. Posłuchaj jaką ma dla Ciebie wiadomość. Być może na początku będziesz czuć się niezręcznie. Nie martw się jednak. Tutaj, możesz pozwolić sobie na prawdziwe emocje. Nie ma nic ważniejszego od bycia sobą. I nawet jeśli pewne rzeczy wymagają uzdrowienia, poznaj te obszary. Dotknij ich, poczuj je. Nie uciekaj od siebie. Nie rezygnuj ze spotkania z kimś tak ważnym - ze sobą.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka