niedziela, 8 października 2017

Jesienne promienie słońca

Potrzebowałam trochę czasu dla siebie. Wciąż go potrzebuję. Na odpoczynek. Czasami pauza jest potrzebna. W moim  życiu ostatnio miejsce jest na pracę i na ciszę. Pozwalam życiu płynąć. Zmieniają się pory roku. A ja się staję częścią tych zmian. Kiedyś myślałam, że wciąż muszę coś robić. Więcej, więcej, więcej. Ale później dotarło do mnie, że jedyne, co muszę to po prostu być. Zrozumiałam też, że czas ofiarowany sobie nigdy nie jest czasem straconym. Ten czas jest tak samo ważny, jak ten, przeznaczony na inną aktywność. Jeśli nie ważniejszy. Bo tylko w ciszy można usłyszeć odpowiedzi na najważniejsze pytania:

- Co się teraz we mnie dzieje?
- Czego chcę?
- Co jest dla mnie ważne?

Tylko w ciszy można zajrzeć do swojego wnętrza. Cisza jest pełna odpowiedzi. Bywa jednak, że pędząc przez życie gubimy prawdziwych siebie. Czasami boimy się oceny innych, ich zdania na nasz temat. A czasem, po prostu z rutyny robimy wciąż to samo. Bo nie wiemy jak można inaczej. Być może nikt nas tego nie nauczył. Bo być może sam tego nie umiał...
W ciszy spotykasz się z prawdą. Cisza przynosi odpowiedzi, na pytania, które każdy z nas od czasu do czasu powinien sobie zadać. Dla siebie.

To w porządku zniknąć czasem dla  świata, zwłaszcza jeśli można odnaleźć siebie.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka