poniedziałek, 3 lipca 2017

Zaufaj


W życiu każdego z nas przychodzi czas, gdy wiatr zmian popycha nas w nieznane. Czujemy się wtedy nieswojo. Ten dotychczasowy, dobry bo znany ląd ustępuje miejsca nowemu.

Część ludzi zamiast dostrzegać w tym szansę pragnie wszelkimi  sposobami trzymać się tego, co już zna. Nieistotne, że los być może szykuje dla nich coś zdecydowanie lepszego - strach przed zmianą powoduje, że nie dostrzegają szansy w nowej sytuacji.

A jak jest z Tobą? Jak się czujesz, gdy nadchodzą zmiany? Jak odbierasz tę sytuację? Jak reaguje Twoje ciało?


Oczywiście różne są sytuacje - bywa, że część życiowych rewolucji witamy z otwartymi ramionami, a przed innymi mamy ochotę schować się w mysią dziurę. Jest jednak jeden kluczowy stan, o którym warto pamiętać i o który warto dbać. To zaufanie.


Zaufanie do siebie - to najcenniejszy dar jakim możesz siebie obdarzyć. Gdy ufasz sobie, jest w Tobie pełna zgoda na to, jak reagujesz na różnorodne sytuacje i jakie decyzje podejmujesz. Nie opierasz się na opinii innych, tylko przede wszystkim słuchasz tego, co podpowiada Ci Twoje wnętrze. I słusznie. Skąd bowiem inni mogą wiedzieć co jest dla Ciebie dobre, a co nie? Znają zaledwie część Twojej historii, spoglądają na Twoją sytuację przez pryzmat własnych doświadczeń. Kierują się swoimi uczuciami, owładnięci własnymi emocjami. Inni nie są Tobą i nigdy, choćby chcieli dla Ciebie jak najlepiej nie wezmą odpowiedzialności za Twoje decyzje i Twoje życie. Jeśli chcesz wiedzieć, co jest dla Ciebie najwłaściwsze zawsze poproś o wskazówki swoją intuicję i swoje serce. Odpowiedź prędzej czy później się pojawi. Zaufaj sobie i wiedz, że Ty (tak, właśnie Ty) najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie w danej sytuacji najbardziej odpowiednie. To jak reagujesz i jak reaguje Twoje ciało też jest wiadomością dla Ciebie. Zaufaj. Zadaj sobie również pytanie - czy gdybyś otrzymał/a prezent - wartościowy i bardzo drogi diament, to kto miałby zdecydować co się z nim stanie? Twoje otoczenie? Czy Ty? Jeden - jakże drogocenny prezent - co z nim zrobisz? Komu go powierzysz? Pomyśl jakie ta decyzja ma odniesienie do Twojego życia? Ono jest przecież znacznie bardziej wartościowe niż najpiękniejszy diament. I również jest tylko jedno. Zaufaj sobie, zaufaj, że jest w Tobie mądrość, która poprowadzi Cię przez życie, w taki sposób, by przyniosło Ci jak najwięcej najpiękniejszych doświadczeń. To oczywiste, że nie znasz odpowiedzi na wszystkie pytania, że czasem czujesz zagubienie, niepewność i lęk. Pamiętaj jednak, że wraz z każdą sytuacją jaka pojawia się w Twoim życiu zyskujesz mądrość, wiedzę i doświadczenie, a to sprawia, że z każdą kolejną zmianą zyskujesz coraz więcej zaufania do siebie ❤.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka