wtorek, 6 czerwca 2017

Kim dla siebie jesteś?


Co czujesz, gdy spoglądasz w lustro? Lubisz siebie? Dostrzegasz swoje piękno? A może zwracasz uwagę wyłącznie na to, co według Ciebie jest niedoskonałe?

Jak zwracasz się do siebie w myślach? Łagodnie? A może jesteś bardziej krytyczna niż w stosunku do innych?

Na którym miejscu stawiasz swoje potrzeby? Na pierwszym? Czy zawsze jest coś ważniejszego?

W jaki sposób przyjmujesz komplementy? Dziękujesz za nie, czy od razu zaczynasz je negować?

Kim dla siebie jesteś? Serdeczną przyjaciółką? Czy najgorszym wrogiem?


Jeśli chcesz piękniejszego życia, lepszego traktowania przez innych, zrozumienia i szacunku, jeśli chcesz by Twoje potrzeby były przez innych zauważalne, najpierw powinnaś zacząć od siebie.
Nikt za Ciebie nie ustali granic. Nikt nie zapewni Ci miłości jeśli najpierw nie obdarzysz się nią sama. Szczerą bezwarunkową, prawdziwą miłością. Dlaczego? Bo to, jak traktujesz siebie, ma istotny wpływ na to, jak traktują Cię inni. Ludzie są naszym lustrem. To, co myślimy o sobie, ma istotne odzwierciedlenie w tym, co otrzymujemy od świata. Nie ma więc nic cenniejszego niż obdarowanie siebie szacunkiem, uważnością, miłością. Celebruj chwile spędzone sam na sam ze sobą. Znajdź w ciągu dnia choćby 20 minut, które poświęcisz tylko dla siebie. Spoglądając rano w lustro uśmiechnij się do siebie i szepnij coś miłego. Bądź dla siebie dobra, bądź dla siebie ważna - stań się swoją przyjaciółką. Jeśli zaprzyjaźnisz się ze sobą, wówczas energia jaką będziesz emanować sprawi, że w Twoim otoczeniu pojawią się osoby, które będą darzyły Cię szacunkiem i sympatią. Bo świat jest wielkim lustrem, ukazuje to, co w głębi duszy myślimy o sobie.

Bądź dla siebie dobra. Jesteś kompletna.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka