sobota, 25 marca 2017

Zamiast tyle myśleć po prostu działaj!

Ostatnio na murze zobaczyłam napis "GADANIE JEST WROGIEM DZIAŁANIA", myślę, że coś w tym jest. Zawsze gdy zbyt dużo nad czymś się zastanawiamy tracimy cenny czas. Przyznam, że sama należę do osób, które biorą dość długi rozbieg, zauważyłam jednak, że gdy stoję przed zadaniem, które muszę zrobić na "już", gdy nie mam czasu na rozmyślanie, wówczas efekty są zaskakujące.
Tak naprawdę większość z nas obawia się porażki, obawia się tego,  że sobie nie poradzi, prawda jest jednak taka,  że gdy staniemy przed zadaniem do wykonania, to podpowiedzi co zrobić pojawią się same. Zamiast bać się, że coś nas przerasta powinniśmy bardziej ufać sobie. Skąd wiesz,  że nie dasz rady?
Myślę, że najgorszym uczuciem, które może się pojawić jest żal z powodu niepodjętych działań.
Bo jeśli coś zrobisz, jeśli nawet to schrzanisz, przynajmniej wiesz, że próbowałaś/próbowałeś.
W przeciwnym razie odetniesz się od doświadczeń, oglądając życie prze szybę.
Nieraz jest tak, że to życie samo zmusi Cię do tego, by wziąć je za rogi. Staniesz przed lekcjami, których zadaniem będzie nauczenie Ciebie zaufania do siebie i wiary w swoją sprawczość. Nie jest to łatwe, ale jeśli będziesz unikać jakiegokolwiek ruchu możesz przegrać  swoje życie. Bo niezależnie od tego, jak bardzo chcesz, nie da się przejść przez nie z zamkniętymi oczami.

"Zawsze starałam się robić rzeczy, na które nie byłam gotowa. Myślę, że w ten sposób się rozwijasz. Gdy pojawia się myśl „Wow, nie jestem pewna, czy jestem w stanie to zrobić”, to właśnie ten moment, kiedy możesz zrobić coś więcej i pokonać kolejne ograniczenie”

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka