wtorek, 1 listopada 2016

Dary jesieni

Jesień to wyjątkowy czas. Ukazuje nam, że wszystko przemija. po to, by za jakiś czas odrodzić się na nowo. Zwalnia, wycisza, jakby chciała utulić nas przed zimą. Jesień niesie ze sobą również wspaniałe dary. Wymieniłam kilka z nich:

Moc kolorów - drzewa o tej porze roku prezentują się wyjątkowo pięknie. Odcienie żółci, rudości przez płomienne czerwienie - są prawdziwą uciechą dla oczu. A do tego liście otulające chodniki i trawniki. Kto z nas ochoczo nie przebierał nogami w górkach usypanych z liści? Do dziś idąc ulicą lubię to robić.

Rześkie powietrze - orzeźwiające i pobudzające. Oczyszcza umysł i pozwala ukoić myśli. Wystarczy wybrać się na jesienny spacer.
Długie wieczory - zmiana czasu powoduje, że wieczory są coraz dłuższe. To dobry moment by zaopiekować się sobą. Fantastyczne książki, na które wcześniej nie starczało czasu? Rozgrzewająca kąpiel? A może wspaniałe trio - interesujący film, ciepły koc i pyszna aromatyczna herbata? Jesienny czas temu sprzyja.

Olejki eteryczne, kadzidełka, pyszne jesienne herbaty - te nieodłączne atrybuty jesieni potrafią naprawdę uprzyjemnić życie. Uwielbiam eteryczne olejki o zapachu jabłek i cynamonu oraz goździków. A herbata z pysznym sokiem malinowym lub pomarańczami smakuje bajecznie.Czas dla bliskich - długie wieczory sprzyjają pielęgnowaniu relacji. Inspirujące rozmowy albo wspólne przyrządzanie i spożywanie jesiennych pyszności sprzyja budowaniu relacji.


Doceń dary jesieni, czerp z nich jak najwięcej ❤.


1 komentarz :

  1. niestety w Krakowie gdzie mieszkam ciężko docenić jej dary, zwłaszcza to rześkie powietrze, to po prostu jest jeden wielki smog wawelski (już wolałabym smoka ;p). a i pogoda ostatnio jest tak fatalna, że pozostaje jedynie siedzieć w domu. ;/ wiem, marudzę, ale niestety ta jesień jak dla mnie mogłaby się już skończyć i mogłaby przyjść wiosna. :)
    pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka