niedziela, 21 lutego 2016

Siłę masz w sobie

Tak już jest, że czasami wątpimy w siebie i we własne siły. Tak już jest, że zdarzają się dni, kiedy czujemy się tak, jakby ktoś podciął nam skrzydła. Tak już jest, że czasami tracimy wiarę w dobre jutro i czujemy też, że dana sytuacja nas przerasta.

Jesteśmy tylko ludźmi. Mamy prawo mieć gorsze dni. Dzięki nim możemy potem bardziej docenić szczęście.

Wiem, że nie zawsze jest to łatwe, skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie miewam gorszych dni. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nigdy nie zwątpiłam w siebie. W takich chwilach jednak przypominam sobie wszystko, czego dokonałam. A skoro wtedy mi się udało, dlaczego teraz miałoby być inaczej?

Z kolei, gdy obawiam się, że z czymś sobie nie poradzę powracam myślami do chwil, kiedy byłam silna. Bo przecież czasami martwimy się drobiazgami, a zapominamy o tym, jak wiele mamy już za sobą.

Pamiętam zeszły rok, minione miesiące przysporzyły mi wielu prób. Tak naprawdę cały mój świat wywrócił się do góry nogami. W ciągu 5 miesięcy doświadczyłam straty bliskiej osoby, przeżyłam pożar i ewakuację z domu, straciłam niemal wszystko,co miałam,  a nim się z tego otrząsnęłam mój ojciec przeszedł udar... Nigdy nie sądziłam, że będę tak silna. A jednak byłam. Nie po raz pierwszy życie wystawiło mnie na próbę. Widzę w tym jednak pewną niezwykle ważną i cenną lekcję -  teraz, gdy mam przed sobą wyzwania, myślę sobie czym one są wobec tego wszystkiego, co przeżyłam. Czy warto się nimi martwić? Czy jeśli coś pójdzie nie tak, świat się naprawdę zawali?

Nie, nie zawali się. Bo nawet po najciemniejszej nocy przychodzi dzień. Choć czasem trudno w to uwierzyć ten nowy dzień zawsze jest szansą na nowy początek.

Siła jest wewnątrz nas, tylko ukrywamy ją pod wszystkimi "nie umiem, nie mogę, nie potrafię" nieprawda! Poradzisz sobie ze wszystkim! Bo jest w Tobie więcej siły i więcej odwagi niż myślisz.

Nigdy nie zapominaj co w życiu jest ważne. Kariera, pieniądze, imprezy, znajomości - owszem może i są istotne, ale nigdy nie najważniejsze.

Najważniejszy/a jesteś Ty. Ważna jest też obecność tych, których kochasz, cała reszta to rzecz nabyta. Bo gdy stracisz pracę, pieniądze, gdy stracisz grunt pod nogami, jest coś, co należy tylko do Ciebie. To Twoje życie.

Dopóki żyjesz możesz naprawdę wiele. Nie pozwól sobie wmówić, że jest inaczej.

8 komentarzy :

 1. Bardzo przyciągająca wzrok i uwagę stroną, wrócę tu na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziwiam, że jesteś tak silna. Mega trudno jest się podnieść kiedy wszystko wokoło się nie udaje mimo chęci...kiedy się odpuszcza, bo nawet nie widzi się innych rozwiązań. Super, że twoje każde doświadczenie sprawia, że jesteś silniejsza, bo z moich doświadczeń nie zawsze to co nie zabije- wzmacnia. Brawo Ty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się wyciągać ze wszystkiego jak najlepsze wnioski, wierzę bowiem, że wszystko dzieje się po coś. Ale trzeba pamiętać, że jesteśmy tylko ludźmi i warto pozwolić sobie na chwilę oddechu... Siła i mądrość jest w każdym z nas, warto o tym pamiętać :).

   Usuń
 3. Dziś zauważyłam Twój blog ;):) Podoba mi się. Ja kolejny raz doświadczam trudnych chwil, osoba którą kocham...Jest daleko, nie możemy być razem, zostałam kolejny raz "bez domu", nadziei i rodziny. I choć w zeszłym tygodniu każdy dzień sprawiał mi trudność, od wczoraj myślę tak: mam pracę, kasę, mam pasję jogę, znajomych i życzliwe dusze...Chcę kupić własne M...Cierpię ale może i w miłości się ułoży, może ktoś zrozumie jak wiele stracił podczas gdy ja, tak jak piszesz musiałam pomyśleć o sobie teraz...To moje życie, jedyne jakie mam ;) PS. Masz we mnie wierną fankę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Marto dziękuję. Życzę Ci, abyś czerpała jak najwięcej dobrego ze wszystkiego, co Cię spotyka. Życzę Ci żebyś pamiętała o tym, jak wiele już wiesz/potrafisz/możesz. I żebyś zawsze wierzyła w sens wszystkiego, co dzieje się w Twoim życiu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) Choć zwątpiłam w siebie bardzo...Powracam baaardzo powoli do równowagi. Dziś podjęłam ważną decyzję,nie będzie lekko na niewielkiej wynajmowanej kawalerce, ale chcę odzyskać siebie i spokój ;)

   Usuń
  2. Skoro chcesz, to wierzę, że możesz i że tak będzie :). Życzę Ci wszystkiego, co najlepsze. Jesteś niezwykle dzielną dziewczyną.

   Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka