niedziela, 14 lutego 2016

Rok temu

... byłam na uczelni, gdy zadzwonił telefon.To była moja przyjaciółka Ania, chciała mi o czymś powiedzieć. Niestety nie była to dobra wiadomość... To właśnie rok temu - 14 lutego zginął jej brat. Bartek miał 20 lat, wspaniałą dziewczynę, masę planów na przyszłość i przyjaciół, których pozostawił tutaj tak nagle. Zginął, bo został potrącony przez chłopaka niewiele starszego od siebie. Dlaczego o tym piszę? Bo chciałabym Ci przekazać dwie, bardzo ważne rzeczy. Po pierwsze nigdy nie odkładaj niczego na później. Jeśli chcesz komuś powiedzieć, że go kochasz - zrób to teraz. Jeśli masz marzenia spełniaj je teraz, przecież możesz... Mamy jedno, piękne niepowtarzalne życie, ale nigdy nie wiemy ile będzie trwało. Może zdarzyć się tak, że dożyjemy pięknej, szczęśliwej starości, ale równie dobrze jutra może nie być. Musimy pamiętać, że życie toczy się tu i teraz - nie za rok, za pięć lat - gdy zdobędziesz lepszą pracę, będziesz dobrze zarabiać, poznasz kogoś, kogo pokochasz. Dziś jest tym dniem, kiedy każdy z nas powinien być całym sercem, całym sobą tutaj! Ten dzień już nigdy się nie powtórzy, więc wykorzystaj go najlepiej jak potrafisz.

Druga rzecz - Bartek miał mnóstwo przyjaciół. Gdy odszedł pozostał w pamięci wielu osób. Tęskniło i nadal tęskni za nim mnóstwo serc... To jego sposób bycia, wrażliwość, spojrzenie na świat przysporzyły mu tylu prawdziwych i serdecznych przyjaciół. Ty też masz wpływ na to, jaki wpływ wywierasz na innych. Wybieraj więc dobrze. Używaj tego wpływu do umacniania pięknych i wartościowych relacji. Kochaj i dawaj światu i ludziom to, co w Tobie najpiękniejsze. Jesteś dla nich kimś ważnym i wyjątkowym.

1 komentarz :

  1. Piękny i prawdziwy tekst. To smutne, kiedy budzimy się i zauważamy, że życie przepływa nam przez palce. Jednak najgorsze co można zrobić w takim momencie, to po prostu zamknąć oczy i znów pogrążyć się we śnie. Nigdy nie będziemy żałować, że pracowaliśmy w życiu zbyt mało. Jednak najczęściej żałujemy, że zbyt mało uwagi poświęcaliśmy bliskim. Takie historie pokazują, że warto żyć właśnie teraz. Nie odkładajmy nic na jutro, bo jutro zawsze zaczyna się dziś...

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka