środa, 20 stycznia 2016

Jeśli czegoś bardzo chcesz

... po prostu zacznij. Nie czekaj na idealne warunki - zacznij. Lubisz pisać? Załóż bloga. Kochasz robić zdjęcia? Więc rób ich jak najwięcej! Znajdź czas na swoją pasję, na to, co przecież kochasz.

Ludzie często chcieliby od razu mieć efekt - pieniądze, popularność w danej branży, zlecenia. Zapominają, że do tego prowadzi przecież droga oparta na doświadczeniu.

 Jeśli uwielbiasz modę, ale nikt poza Twoimi najbliższymi o tym nie wie, to jak chcesz na tym zarabiać? Jeśli chciałabyś pracować w jakiejś redakcji, ale nigdy nie napisałaś żadnego artykułu, nie byłaś na stażu, nie opublikowałaś żadnego posta, to jak możesz spełnić swoje marzenie?

Cokolwiek chcesz osiągnąć - zacznij! Idź naprzód, zbieraj doświadczenia, otaczaj się ludźmi, którzy dobrze radzą sobie w Twojej wymarzonej  branży. Wyznacz sobie plan i krok po kroku go realizuj. Poszukaj możliwości rozwoju.

Najgorsze, co możesz zrobić, to poddać się już na starcie, odpuścić, gdy nawet nie spróbujesz. Potem możesz tylko żałować, że nie zrobiłaś tego, co było dla Ciebie tak ważne! Każdy kiedyś zaczynał, więc Ty również zacznij. Napisz na kartce swój cel, a pod nim wypisz wszystkie możliwe sposoby na jego realizację. Próbuj! To Twoje życie i nikomu bardziej niż Tobie nie powinno zależeć, żebyś była szczęśliwa. Każdy sam buduje swoje szczęście. Ty również jesteś odpowiedzialna za to, co zrobiłaś... i za to, czego nie zrobiłaś.

Jeśli więc nie podejmiesz próby, nie zrealizujesz swojej pasji, to nie wiń nikogo za to, że nie zrealizowałaś tego, co było dla Ciebie tak ważne. Świat daje mnóstwo możliwości, ale tylko od Ciebie zależy czy je wykorzystasz. RÓB to, co kochasz.


12 komentarzy :

 1. Jest takie powiedzenie - nie trzeba być najlepszym, żeby zaczać. Trzeba zacząć, żeby być najlepszym ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobra rada. Tylko tak można marzenia zmienić w rzeczywistość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się w 100%:) Trzeba działać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaczynanie jest najtrudniejsze. Czasami, zanim zacznie się na dobre, to człowiek się zniechęca. Zaczynania powinno się w szkole uczyć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Im częściej człowiek robi pierwszy krok ku marzeniom, tym łatwiej radzi sobie z wyzwaniami za każdym kolejnym razem :).

   Usuń
 5. otóż to:) mi zajęło kilka lat, żeby zacząć, ale jestem dumna, że się odważyłam, bo to pierwszy sukces:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedy się o tym mówi to wszystko jest takie proste, problem polega na tym, że właśnie tak ciężko zacząć. Niemniej masz 100% racji, od marudzenia i planowania jeszcze nikt niczego nie 'zbudował'.

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda, najtrudniej zrobić pierwszy krok - potem jest już z górki.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka