poniedziałek, 7 grudnia 2015

Aby pójść dalej...

Aby pójść dalej musisz przebaczyć sobie. Być może nie wszystko umiałaś, może nie wszystko wyszło, tak jak chciałaś, być może chcąc dobrze zraniłaś kogoś bliskiego. Uczymy się przez całe życie. Siebie również poznajemy przez całe życie. Pamiętaj, że wszystko, co się dzieje czemuś ma służyć. Nie byłabyś osobą, którą jesteś, bez tych wszystkich wydarzeń.

Wcześniej zdarzało mi złościć się na siebie, za to, że popełniałam błędy. Wybaczałam o wiele szybciej komuś, niż sobie samej. Dlaczego tak było? Czy nie powinnam być dla siebie równie wyrozumiała? Dzisiaj wiem, że mogę się pomylić, mogę zabłądzić ale nauczyłam się dwóch ważnych rzeczy: Po pierwsze znam siebie i wiem, że to, że czasem popełnię błąd nie przekreśla wszystkich moich dobrych decyzji. Moje życiowe błędy nie oznaczają również, że jestem złym człowiekiem - po prostu na dany moment podejmuję najlepsze decyzje, jakie mogę. Dopiero czas pokazuje czy były słuszne. Nikt z nas nie ma czarodziejskiej kuli i nie może przewidzieć, jak potoczy się jego przyszłość. Możemy przypuszczać, ale 100% pewności nigdy nie ma. Po drugie w każdym zdarzeniu kryje się coś dobrego. Dzięki doświadczeniom, nawet bolesnym dowiadujemy się czegoś nowego o sobie. Jaką jakość do Twojego życia wnoszą nowe doświadczenia?

 Zanim więc skarcisz się w myślach za ostatnią złą rzecz, jakiej doświadczyłaś, pomyśl co wniosła dobrego do Twojego życia? Czego się dowiedziałaś? Czego nauczyłaś? Co teraz wygląda inaczej? Zastanów się też, czy na wszystko w danej sytuacji miałaś wpływ. Jeśli nie, uznaj, że nie mogłaś zrobić wszystkiego, bo nie zależało to tylko i wyłącznie od Ciebie.

- Pamiętaj wszystko dzieje się we właściwym czasie. I wszystko wydarza się dla Ciebie, a nie Tobie...


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka