niedziela, 7 czerwca 2015

Ten dzień . . .

Ten dzień jest dla Ciebie. Zrobisz z nim, co zechcesz. Możesz pozwolić, by minął bezpowrotnie, możesz nie zrobić z nim kompletnie nic. Możesz też sprawić, by był wyjątkowy. Nie na wszystko masz wpływ, nie wszystko zależy od Ciebie...wiele jednak tak...
Czy podejmiesz działanie? Czy z góry założysz, że to nie ma sensu? Jak myślisz? Lepiej poddać się od razu, z góry zakładając, że nie warto się starać?
Czy może jednak warto spróbować? Siła jest w Tobie. Graj najlepiej jak umiesz kartami, które dostajesz od życia. Zastanów się, co jest plusem w Twojej obecnej sytuacji. Jakie masz możliwości? Jakie masz szanse? Dokąd w swoim życiu chcesz dojść? Życie różnie rozdaje karty, ale siła marzeń jest równie wielka. Niektórzy znani ludzie, o których czasem słyszysz mieli bardzo trudny start, mimo to podjęli wyzwanie. Nikt nie dał im gwarancji, że odniosą jakikolwiek sukces, ale mimo wszystko spróbowali. Czy Ty również spróbujesz? Ten dzień przeminie. Nie powtórzy się już nigdy. Z takich dni, jest utkane Twoje życie. Jedyne, niepowtarzalne życie. Czy pozwolisz, by przeminęło? Poddasz się, już teraz? A może znajdziesz w sobie tę siłę, która pozwoli Ci zrobić krok naprzód. Jeden krok, potem następny. Nie wiesz kogo spotkasz na swojej drodze, nie wiesz, co będzie za zakrętem. Nie wiesz jak silną osobą jesteś, dopóki nie wyruszysz w swoją drogę... więc wykorzystaj ten dzień...

7 komentarzy :

 1. Marzenia,warto podejmować wyzwania i je zrealizować :) Świetny wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem nie podejmuje się żadnych działań, tylko dlatego, że na efekty trzeba długo czekać, albo że plan może się nie wypełnić w każdym calu. Warto próbować, bo nawet połowa realizowanego celu to więcej niż nic.

  OdpowiedzUsuń
 3. dzięki za motywację i za kopniaka, na pewno się przyda, :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujący wpis tym bardziej że wiele osób poddaję się przedwcześnie, uważając że próby i tak na nic się zdają, więc po co próbować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Magdo, słusznie prawisz :) Jak w tej piosence, którą pamiętam z czasów I komunii św.: "Dzisiaj jest dzień" ;) Ten dzień, w którym coś można zrobić. Nie wczoraj - bo tego już nie ma - ani nie jutro - bo życie nie daje gwarancji, że jutro nadejdzie. Także... choćby drogą wybrukowaną błędami, potknięciami, pomyłkami... ale sukcesywnie do przodu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szansa na marzenia, realizację projektu czasem ucieka nam przez palce. A nie o to przecież chodzi. Zatrzymajmy się i złapmy te chwile :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Codziennie sobie to powtarzam, ale dość często marnuję dni. Trzeba się wziąć za siebie:-))

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka