sobota, 4 kwietnia 2015

Każdy ma swoje Kilimandżaro

Pod koniec marca byłam uczestniczką konferencji, gdzie prelegentką była m.in. Katarzyna Rogowiec. To spotkanie na długo pozostanie w moim sercu i pamięci, ponieważ miałam okazję posłuchać słów wspaniałej i niezwykle inspirującej kobiety.

Katarzyna Rogowiec w wieku trzech lat w wyniku wypadku straciła obie ręce, ten straszny wypadek nie odebrał jej jednak sił ani marzeń, nie spowodował też, że wybrała bezpieczne życie w czterech ścianach - wręcz przeciwnie, udowodniła innym, a przede wszystkim sobie samej jak wiele może i jak wiele potrafi.

"Wobec wszystkiego, co Ci się przydarza, możesz albo sobie współczuć, albo traktować to, co się stało, jako prezent. Wszystko jest albo okazją do rozwoju, albo przeszkodą, która zatrzyma Twój rozwój. Wybór należy do Ciebie."  - W. Dyer

Kasia Rogowiec swoje doświadczenia potraktowała jako okazję do rozwoju, dzięki temu odnosi sukcesy sportowe - została dwukrotną mistrzyni paraolimpijską, zdobyła szczyt Kilimandżaro, udziela się społecznie, robi karierę zawodową, spełnia się jako mama, a także pomaga innym prowadząc fundację Avanti.

Jej przykład jest wspaniałą życiową lekcją dla nas wszystkich, bo każdy człowiek ma swoją misję i swój cel. Każdy człowiek ma do pokonania swoje stwory i potwory i każdy z nas ma swoje Kilimandżaro do zdobycia. Co jest tym szczytem? Każdy z nas decyduje sam.

Więc jeśli myślisz, że czegoś nie możesz, czegoś nie potrafisz, że brak Ci siły, to mimo tego zrób jeden krok do przodu... a potem kolejny i jeszcze jeden. Zanim się obejrzysz, odnajdziesz swoją drogę, zdobędziesz swój szczyt.

Nie pozwól, by obawy odebrały Ci radość życia. Nie pozwól, by strach zniewolił Cię w przeświadczeniu, że jesteś do niczego. Nie jesteś! Jesteś kimś wspaniałym i wiedz, że wyzwania, które napotykasz na swojej drodze mają Ci pomóc odkryć kim naprawdę jesteś. Dzięki nim dowiadujesz się o swojej sile, dzięki nim możesz odkryć jak wiele potrafisz! Podążaj naprzód, w Tobie jest ogromna siła! Możesz więcej niż myślisz.3 komentarze :

  1. przykłady takich kobiet pokazują, że można. Trzeba tylko chcieć i coś robić, aby zrealizować swoje marzenia!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. To jest piękne! Niepełnosprawność nie jest przeszkodą, a są nimi nasze ograniczenia emocjonalne.

    OdpowiedzUsuń
  3. To prawda, siedzimy zamknięte w swojej własnej nieświadomości własnej siły! Życie jest takie piękne, wystarczy wyjść z tej skorupy :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka