wtorek, 10 lutego 2015

Wyruszyć w podróż przez życie

Wyobraź sobie, że pewnego dnia wybierasz się w długą podróż, chcesz  się do niej odpowiednio przygotować dlatego też do plecaka pakujesz nad wyraz wiele. Ciężko przemieszczać się z takim plecakiem, ale myślisz, że wszystko, co doń włożysz, może się przydać.Im dłużej jednak nosisz ten plecak, przygniata cię jego ciężar... a droga jeszcze daleka.

Tak samo jest z pewnymi przeżyciami, których dane Ci było doświadczyć. Trzymając się kurczowo tego co, było, co jest już przeszłością, odbierasz sobie radość z chwili obecnej. Co tracisz trzymając się kurczowo swojej przeszłości? Czy coś w ten sposób zyskujesz? Jaki to ma wpływ na Twoje obecne życie?


Warto czerpać mądrość ze swoich przeżyć, ale jednocześnie otworzyć swoje serce, duszę i umysł na to, co dzieje się tu i teraz, bo tego co było już nie zmienisz, ani nie powtórzysz - obecna chwila jest Twoją najlepszą chwilą - bo dzieje się właśnie w tym momencie i masz na nią wpływ. Od Ciebie zależy jak ją wykorzystasz.

Wierzę w to, że wszystko co nam się przydarza, jest nam potrzebne, jednak z doświadczeń warto czerpać lekcje i iść dalej otwartym na to, co dzieje się tu i teraz. Jeśli kurczowo trzymasz się przeszłości umyka Ci teraźniejszość. A przecież dziś możesz zrobić tak wiele dla siebie i dla Twojego szczęścia.

Jeśli więc Twojej życiowej podróży towarzyszy ciężki plecak wypełniony przeszłością, opróżnij go, choć w części. Przyjrzyj się swoim wspomnieniom, pomyśl czego Cię nauczyły? O co Cię wzbogaciły? Co dzięki temu obecnie możesz zrobić lepiej, bo masz większą wiedzę... I podążaj swoją życiową drogą bez ciężkiego bagażu wspomnień, ale za to z większą świadomością siebie i życiową mądrością, niewątpliwie ją masz.

Życzę Ci dobrej wędrówki.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka