poniedziałek, 27 października 2014

Każdy kiedyś zaczynał


Być może jest tak, że Twoje serce wyrywa się do działania, ale Ty, niczym surowy rodzic nakazujesz mu przestać. Uciszasz je mówiąc "Przestań, nie możesz, nie teraz". Być może bardzo czegoś chcesz - pragniesz tego całą sobą, jednak pomimo to, nie podejmujesz działań, bo porównując się z innymi uważasz, że jesteś bez szans... Wiesz, chcę Ci uświadomić, że kiedy spoglądasz na kogoś, kogo uznajesz za człowieka sukcesu widzisz ostateczny rezultat. Droga, którą ten ktoś musiał przejść, być może jest dla Ciebie niezauważalna. Michael Jordan wyznał kiedyś "Nie trafiłem do kosza, podczas mojej kariery ponad dziewięć tysięcy razy. Przegrałem niemal trzysta meczów. Dwadzieścia trzy razy to do mnie należało oddanie decydującego rzutu i nie trafiłem. Ponosiłem w życiu porażkę za porażką i właśnie dlatego odniosłem sukces." Sama więc widzisz - za każdym sukcesem stoi proporcjonalna ilość porażek, a za każdym marzeniem, kryje się wiara i praca. Jeśli w siebie uwierzysz i jeśli zaczniesz, będziesz już na właściwej drodze do spełnienia swoich marzeń.

Beata Pawlikowska w swojej książce "Dżungla życia" napisała:

"Nikt nie rodzi się jako gotowy mistrz świata, który wie i potrafi wszystko. Talent to tylko początek drogi - to otwarte drzwi, przez które możesz wejść dalej w życie. Żeby zostać mistrzem potrzeba wprawy praktyki i ćwiczeń. Nie zmarnuj talentu, pracuj nad nim, rozwijaj go, a może zdarzy się tak, że Twoja pasja i Twój talent staną się Twoim zawodem i będziesz zarabiać pieniądze robiąc to, co kochasz."

Zastanów się teraz proszę, ile czasu poświęcasz obawom, że nie jesteś dość dobra, że jeszcze wielu rzeczy nie umiesz i inni są lepsi od Ciebie? Ile natomiast czasu poświęcasz na rozwijanie swoich pasji i doskonalenie talentu? Do Ciebie należy decyzja jak wykorzystasz każdą minutę swojego życia, zachęcam Cię jednak, abyś wybierała myśli, działania i rzeczy, które Cię wzmocnią i dzięki, którym rozwiniesz skrzydła.

Sebastian Szajner - Dni Rozwoju SGH 10. 2014r.


W minionym tygodniu uczestniczyłam w inspirującym wydarzeniu zorganizowanym przez Szkołę Główną Handlową pod hasłem "Dni Rozwoju". W ramach tego wydarzenia, każdy zainteresowany rozwojem osobistym mógł przyjść na inspirujące warsztaty i wykłady poświęcone m.in. wyborze życiowej drogi, sposobom radzenia sobie z krytykiem wewnętrznym, a także najlepszym metodom realizacji celów. Sebastian Szajner, Maciej Gierasimiuk i Marcin Mamontowicz - to tylko niektórzy z prowadzących, którzy podzielili się z uczestnikami swoją wiedzą, inspiracją i przykładami z własnych, życiowych doświadczeń. Każdy z nich kiedyś zaczynał, każdy musiał przejść własną drogę, zanim stanął przed publicznością i zaczął przemawiać. Każdy na swój sposób szukał swojego miejsca w życiu. Posłuchali głosu serca i postanowili podążać swoją drogą. Nikt im nie obiecał, że będzie łatwo, nikt nie zapewniał ich, że odniosą jakikolwiek sukces, a jednak spróbowali.

Ty też możesz to zrobić! Jedyne czego potrzebujesz to odwaga - odwaga, by zacząć działać. Pierwszy krok bywa trudny, ale potem będzie już tylko łatwiej. Życzę Ci spełnienia Twoich marzeń i  gorąco wierzę, że jeśli tylko zechcesz, jeśli tylko uwierzysz w siebie, dasz radę :)!

... bo jak mawiał Walt Disney - IF YOU CAN DREAM IT - YOU CAN DO IT!
... więc zacznij :-).

4 komentarze :

 1. Świetny post! Idealnie ukazuje, że należy wierzyć w siebie, nie poddawać się i wreszcie zauważać to, czego nie potrafimy dostrzec. Zmotywowałaś również mnie za co Ci dziękuję :) Pozdrawiam i zapraszam do siebie: sandra-berry.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za miłe słowa :-). Również pozdrawiam i z przyjemnością będę zaglądać do Ciebie :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, super post Magdaleno:) Jestem pełna podziwu za lekki styl, zwartosć i treściwość tekstu. Polecam!
  Zapraszam do siebie na tyibiznes.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję :). Wierzę, że ten post będzie inspiracją dla tych, którzy mają marzenia, ale boją się zacząć... Wierzę też, że chęć realizacji marzeń będzie silniejsza niż obawa przed porażką. Twój blog Beatko znam i chętnie tam zaglądam i z całego serca polecam wszystkim :).

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka