wtorek, 5 sierpnia 2014

Słowa mają MOC!

To, co mówisz ma znaczenie. To, co mówisz do siebie w myślach też. Czy słowa, które wypowiadasz Cię wspierają? Czy dzięki nim czujesz się dobrze? A może jest zupełnie przeciwnie - te słowa niczym hamulce sprawiają, że nie możesz ruszyć dalej?

Jeśli w kontaktach z innymi uważnie dobierasz słowa, to czy w relacji ze sobą, także postępujesz delikatnie?

A może wrzeszczysz na siebie, karcisz i wciąż powtarzasz, że jesteś do niczego? Jeśli tak jest, to jak chcesz ruszyć naprzód? Znasz kogoś, komu w podobnej sytuacji to się udało? Możesz mieć piękne marzenia i na nich poprzestać, bo wciąż będziesz wierzyć w to, co sobie powtarzasz jak mantrę - że to dla innych, że Ty jesteś do niczego, że to nigdy Ci się nie uda...

Czy te słowa są prawdziwe? Skąd to wiesz? Jesteś takim samym człowiekiem jak inni - miewasz lepsze i gorsze dni, być może popełniasz błędy, ale odnosisz także sukcesy. Jesteś całością, człowiekiem niedoskonałym (bo nikt z nas nie jest doskonały), ale jesteś kimś wyjątkowym. Pokaż światu najlepszą wersję siebie, aby to zrobić zacznij budować swoje życie w oparciu o Twoje mocne strony, bo przecież je masz! Zacznij je dostrzegać i doceniać.
 
Możesz podzielić się swoim talentem, pokazać swoje zainteresowania, inspirować innych pomagać im doskonalić się     w dziedzinie, którą lubisz i dobrze znasz - mów inspiruj, ulepszaj! Tak użyte słowa mają moc i będą działały na Twoją korzyść. Uwierz w swoją wyjątkowość i wnieś swoją cegiełkę w budowę wartościowego świata. Wiesz, czego potrzebujesz? Dobrych, wspierających słów, by uwierzyć w siebie. Te słowa powinny płynąć przede wszystkim z Twojego wnętrza, bo nawet jeśli sto osób powie Ci, co w Tobie ceni, nie będzie to miało takiego znaczenia, jeśli Ty w siebie nie uwierzysz.

Traktuj siebie z należytym szacunkiem, bo jesteś jedyną  osobą, od której zależy całe Twoje życie.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka