poniedziałek, 14 lipca 2014

Niedoskonała perfekcja


Żyjemy w czasach, w których wiele się od nas wymaga - godzenie wielu ról, a do tego perfekcyjne życie, perfekcyjna praca, perfekcyjne zarobki, perfekcyjna postawa, perfekcyjni znajomi, perfekcyjny ubiór, wygląd, styl... itd., itd.

W tej szaleńczej pogoni za doskonałością we wszystkich sferach życia można zatracić siebie, czy nie jest to zbyt wysoka cena?


Nie jestem idealna i pewnie nigdy nie będę, ale lubię siebie taką jaką jestem. Dążenie do ideału, który w dodatku dla każdego ma inny wymiar w moim odczuciu jest zatraceniem samej siebie, a przecież nie o to chodzi. Ważne, by spełniać swoje standardy, aby żyć w zgodzie ze sobą, swoimi wartościami, aby przede wszystkim być prawdziwą. Bo cóż z tej perfekcji jeśli człowiek w podążaniu za ideałem sam siebie zatracił i nie wie kim jest.. Bądź sobą i doceń swoją wyjątkowość.

Jeśli chcesz coś udoskonalić i wiesz, że ta zmiana będzie miała istotny wpływ dla poprawy jakości Twojego życia, ok. Praca nad sobą jest ważna i warto się doskonalić. Jednak jeśli chcesz coś zrobić, bo tak wypada, bo chcą tego inni, bo trzeba, to czy to ma sens?  Do czego Cię to przybliży?

Jesteś niepowtarzalną osobą, bądź najlepszą wersją siebie, doskonal się dla siebie, nie dla innych. Czas i energię, którą masz do dyspozycji przeznaczaj na realizację swoich marzeń, inaczej bezpowrotnie stracisz radość, energię, czas i marzenia. Warto? Chyba nie.

Życzę Ci wszystkiego dobrego.

---------------------------------------
Inspiracją do napisania tego postu była Colbie Caillat. Piosenkarka nagrodzona Grammy, wydała niedawno piosenkę "Try" która opowiada o dzisiejszych standardach piękna. Colbie stworzyła ten przekaz, ponieważ miała dosyć oglądania swoich nad wyraz wyretuszowanych zdjęć. Chciała pokazać kobietom jak jest naprawdę. Teledysk poniżej:

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka