środa, 26 lutego 2014

O marzeniach słów kilka


Czy warto marzyć? Jedni twierdzą, że szkoda na to czasu, inni bez marzeń nie wyobrażają sobie życia. Myślę, że każdej osobie potrzebne są marzenia, w końcu gdyby nie one, świat  nie usłyszałby o wielu wybitnych osobistościach i nie poznałby ich wspaniałych dzieł. To wszystko, co teraz  mamy okazję podziwiać miało kiedyś początek w ludzkim umyśle. Dlatego właśnie warto jest marzyć.

W jednym z ostatnich numerów "Cosmopolitan" opowiadałam o mapie marzeń. W swoim życiu wykonywałam ją dwukrotnie.
Przygotowanie mapy marzeń jest banalnie proste, wystarczy duża, dobrze prezentująca się kartka (lub kilka mniejszych, które można skleić), pisaki, trochę gazet, klej... i marzenia. To, czego pragniesz umieść w postaci obrazów na kartce - możesz je wyciąć z wcześniej przygotowanych gazet lub narysować. Technika zależy wyłącznie od Ciebie. Tak przygotowaną mapę umieść w widocznym miejscu i spoglądaj na nią tak często, jak tylko masz ochotę.

Przygotowanie mapy marzeń pobudza kreatywność, wyzwala chęci do działania i napełnia optymizmem, ale uwaga -to właśnie działanie ma kluczową rolę. Same marzenia choć piękne, mogą nie wystarczyć, ale jeśli do marzeń dodasz działanie wszystko jest możliwe. Część moich marzeń spełniła się, ale były one bardzo konkretne. Wiedziałam czego chcę i dążyłam do tego. Więc jeśli wiesz, czego pragniesz, określ, co możesz zrobić, kto może Ci  pomóc, co będzie Ci potrzebne i ile potrzebujesz czasu, a następnie przystąp do działania.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka