sobota, 22 lutego 2014

Czy naprawdę coś musisz?Jedyne, co powinnaś, to żyć dokładnie tak, jak pragniesz i nie mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Dążenie do szczęścia nie jest egoizmem, jest naturalnym prawem każdej osoby. Najważniejsze to uświadomienie sobie tego, że mamy wybór i każda decyzja powinna być podyktowana naszą wewnętrzną zgodą.
Jaki jest sens zmuszać siebie do czegoś, czego tak naprawdę w głębi serca wcale nie chcesz? Jaki jest sens powiedzieć  "tak", jeśli wewnątrz Ciebie wszystko krzyczy "NIE"?

Warto posłuchać siebie. Uwierz, że Twoje życie zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od Twoich decyzji, więc zamiast piętrzących się "muszę" i "powinnam", wybieraj to, czego tak naprawdę chcesz. A inni ludzie? Paradoksalnie to właśnie częste "tak" ma niewielką wartość, bo cóż jest warte owe "tak", jeśli słowo "nie" nigdy nie pada? Przyznam, że zawsze kiedy mam do podjęcia jakąkolwiek decyzję, szczerze i uczciwie pytam samej siebie, czy naprawdę tego chcę. I zdarzyło się, że odrzuciłam coś, co pozornie wydawało się wielką szansą. Nigdy nie żałowałam, bo postępowanie w zgodzie ze sobą, było dla mnie najważniejsze. Ty także otwórz się na pełnię możliwości i pozwól sobie na wolność wyborów. Wybieraj to, czego chcesz, a nie to, co musisz.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka