środa, 1 listopada 2017

ŻYCIE

Życie każdego z nas przeminie. Przynajmniej ta ziemska część. Na co dzień niewiele osób zaprząta sobie głowę tym, jak pięknym darem ono jest. Zajęci gonitwą codzienności, męczącymi relacjami, pracą, która często nie sprawia przyjemności, myśleniem wyłącznie o rachunkach i obowiązkach zapominamy o tym, co najważniejsze.

Życie jest jedno. Czas jest czymś, czego nie kupimy za żadne pieniądze. Czy warto więc odkładać na wieczne później to, czego w głębi serca pragniemy? Dlaczego tak często tkwimy w relacjach, które już dawno powinny się skończyć? Dlaczego pozwalamy, by inni naruszali nasze granice, bądź, co gorsza, mówili nam jak trzeba żyć? Dlaczego pozwalamy nie szanować siebie? Dlaczego robimy to, do czego nawet nie zostaliśmy stworzeni?

A przecież w każdym sercu i w każdej duszy jest coś unikalnego - niepowtarzalna historia, niepowtarzalne pragnienie - które pragnie być dostrzeżone. Pomyśl, co by się stało, gdyby większość ludzi choć spróbowała podążać za głosem serca i pragnieniami duszy. Czy nie warto? Czy nie lepiej chociaż spróbować? Innego życia nie będzie. To nie jest gra, w której odradzamy się co najmniej trzykrotnie. To prawdziwe, niepowtarzalne życie.

A gdy tak zacząć od małych kroków? Po pierwsze mówić do siebie i o sobie dobrze. Po drugie zastanowić się na jakim etapie życia każdy z nas jest i na ile ta rzeczywistość nam odpowiada. Po trzecie uruchomić wyobraźnię - nie bać się marzyć, bo marzenia są pokarmem dla duszy. Po czwarte zastanowić się, które znajomości są warte kontynuacji. I gdyby tak choć raz w tygodniu zrobić dla siebie małą, drobną rzecz, która sprawia przyjemność, a raz w miesiącu zrealizować  niewielki   nawet plan, który przybliży do realizacji swojego niepowtarzalnego marzenia... Nikt inny nie musi rozumieć Twoich pragnień poza Tobą. Jednym sprawia radość pieczenie ciast, innym decoupage, jeszcze inni odnajdują się pisząc opowiadania.

Jeśli zaczniesz robić to, co kochasz zaczniesz karmić swoją duszę najlepszym dla niej pokarmem. Jeśli zaczniesz mówić do siebie i o sobie dobrze, zaczniesz doceniać swoją wartość i z czasem zorientujesz się, że otaczasz się ludźmi, którzy również kochają i szanują Ciebie. Gdy zaczniesz zadawać sobie pytania - o to, co odczuwasz w danej sytuacji, co jest sensem Twojego życia, to z czasem nawiążesz głęboki kontakt ze sobą, a to niczym kompas pomoże Ci poruszać się po pełnej labiryntów rzeczywistości.

Najgorsze, co może być to pod koniec życia, uświadomić sobie, że to wszystko, co było jego treścią nie było tym, co dla nas miało sens. Ty musisz nadać sens swojemu życiu. Nikt inny nie musi go rozumieć poza Tobą. Każdy sam tworzy swoją unikalną historię.  Jaka będzie Twoja?

 I jeśli dziś miałoby zakończyć się Twoje życie, to czego na ten moment będziesz żałować najbardziej? Niewypowiedzianych słów? Niespełnionych marzeń? Niezrealizowanych podróży? Nienapisanych książek? Nieprzetańczonych nocy?

 ŻYJ. Kochaj. Twórz. Obejmij ramionami codzienność. Uśmiechnij się do niej. To Twoje życie.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka