czwartek, 5 stycznia 2017

Trzy działania, które pomogą Ci dobrze wykorzystać ten rok

Mam nadzieję, że ten rok będzie wyjątkowy i obfitujący w wiele dobrych momentów. Pamiętaj, że żadna chwila już nigdy więcej się nie powtórzy, więc korzystaj z okazji, jakie niesie ze sobą życie. Pamiętaj również, że wszystko co się wydarza, dzieje się właśnie dla Ciebie.

Co warto zrobić, aby wykorzystać nadchodzące dni dla własnego rozwoju? Polecam założenie osobistego dziennika. Możesz zapisywać w nim swoje plany i marzenia, ważne dla Ciebie momenty, a przede wszystkim Twoje przemyślenia o życiu, o przyszłości o tym, co chciałbyś/chciałabyś robić lepiej i czego potrzebujesz, aby przepracować różne pojawiające się w Twoim życiu lekcje i wyzwania.

Kolejną niezwykle ciekawą czynnością jest robienie zdjęć. Od dawna, jestem uważną obserwatorką rzeczywistości, która zatrzymuje się co rusz, by uchwycić piękno swojego miasta. Tym razem chodzi mi jednak o coś innego. Jedno zdjęcie na każdy dzień roku. 365 niepowtarzalnych obrazów składających się na ten rok. Możesz każdego dnia wybrać jedno najważniejsze ujęcie przedstawiające jakąś czynność, Ciebie i ważne dla Ciebie osoby, krajobrazy za oknem lub przedmiot. To wszystko zależy od Ciebie. Poniżej zamieszczam moje 4 zdjęcia, z czterech pierwszych dni 2017 roku.

 
I ostatnie, ale równie istotne, to regularne spotykanie się z inspirującymi ludźmi, z którymi możesz porozmawiać na wartościowe tematy. Może warto założyć przyjacielską grupę wsparcia? Poszukaj również takich ogłoszeń na facebooku - tam jest pełno różnych, interesujących inicjatyw. Możesz również sam/a zamieścić ogłoszenie. Wybierz to, co dyktuje Ci serce.

Niech ten rok przyniesie Ci wiele dobrego. 

1 stycznia - Noworoczny spacer

2 stycznia - w oczekiwaniu na wizytę przyjaciółki

                                                   3 stycznia - ja - początek dnia


4 stycznia - mój osobisty dziennik
                                                           

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka