sobota, 13 lutego 2016

Zanim się poddasz. . .

 Musisz wiedzieć, że droga do spełnienia nie zawsze jest łatwa, prosta i przyjemna. Wręcz przeciwnie - często idąc po to, czego pragniemy zostajemy wystawieni na próbę. To, czy się poddamy, czy pomimo przeszkód pójdziemy dalej zależy tylko i wyłącznie od nas. Życie sprawdza naszą determinację wystawiając nas na próbę. W trudnych chwilach warto pamiętać po co weszliśmy na tę konkretną drogę.

Gorąco wierzę w to, że każdy z nas ma swoją misję i dlatego właśnie każdy z nas jest cennym skarbem. Przychodzimy na świat z unikalnymi talentami i pięknymi marzeniami, jednak część z nas zawraca ze swojej drogi. Tracimy wiarę w siebie i w to, że możemy zrealizować to, na czym tak bardzo nam zależy.


 Warto pamiętać, że wszyscy ludzie niejednokrotnie poznają smak porażki. Jedni poddają się natychmiast, inni podnoszą się i idą dalej. Często podziwiając kogoś, kto osiągnął sukces, nie zdajemy sobie sprawy, co działo się zanim nadeszło upragnione spełnienie.


Poznaj historię znanych osób, oni także niejednokrotnie zostali wystawieni na próbę:

Michael Jordan płakał zamknięty w pokoju, po tym, jak wyrzucono go ze szkolnej drużyny koszykówki. Wiele lat później powiedział: "Nie trafiłem do kosza, podczas mojej kariery ponad dziewięć tysięcy razy. Przegrałem niemal trzysta meczów. Dwadzieścia trzy razy to do mnie należało oddanie decydującego rzutu i nie trafiłem. Ponosiłem w życiu porażkę za porażką i właśnie dlatego odniosłem sukces."

Albert Einstein usłyszał od swojego nauczyciela, że niczego w życiu nie osiągnie.

Członkowie zespołu The Beatles zanim odnieśli spektakularny sukces, usłyszeli, że nie mają przyszłości w show businessie.

Oprah Winfrey utrudniano zaistnienie na wizji, bowiem zdaniem niektórych nie pasowała do telewizji.

Steve Jobs w wieku 30 lat został wyrzucony z firmy, którą założył, po tym zdarzeniu wpadł w depresję, jego firma była przecież jego wielkim dziełem.

Walt Disney swojego czasu również został wyrzucony z pracy... za brak oryginalnych pomysłów i słabą wyobraźnię.

Tomasz Karolak kilkakrotnie próbował dostać się na studia aktorskie, spełnił swoje marzenie dopiero za czwartym podejściem.

Jan Mela został najmłodszym w historii zdobywcą biegunów, a jednocześnie był pierwszą osobą niepełnosprawną, która dokonała tego wyczynu. Kiedy kilka lat wcześniej stracił w wypadku rękę i nogę, życie wystawiło go na potężną próbę - jak pokazała przyszłość, wyszedł z niej po mistrzowsku.

Łukasz Jakóbiak twórca popularnego talk-show 20m2 Łukasza, został okrzyknięty odkryciem telewizyjnym roku. Zanim to nastąpiło bezskutecznie pukał od drzwi do drzwi szefów stacji telewizyjnych. Nie dostał od nich szansy, ale się nie poddał. Wywiady z gwiazdami w formie video zamieszczał w serwisie
youtube. Jego marzenia były silniejsze niż odmowa innych, dlatego odniósł sukces.

Czasami droga do marzeń bywa trudna. Nie zawsze jest łatwo, ale jeśli w siebie uwierzysz, możesz dokonać naprawdę wiele. Najgorsze co możesz zrobić to poddać się, zanim zaczniesz... Jeśli na czymś Ci zależy próbuj, uwierz mi, że warto! Nikt nie obieca Ci, że będzie łatwo, jednak spełnienie Twoich marzeń będzie dla Ciebie najpiękniejszą nagrodą.1 komentarz :

  1. Hej, zgadza się, droga do marzeń bywa trudna, ale ja czasem myślę, że większy problem mam ze sprecyzowaniem moich marzeń, ze znalezieniem tego, co mnie uszczęśliwi.

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka