poniedziałek, 21 grudnia 2015

Cudowne podarunkiW gorączce przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, odhaczamy kolejne punkty na liście zadań do wykonania. Zastanawiamy się też nad prezentami dla bliskich, tymczasem są rzeczy, których znaczenie jest ogromne, a których nie można kupić za żadne pieniądze. Co możesz podarować innym, nie tylko od święta?


Czas

Czas poświęcony drugiej osobie jest najpiękniejszym z prezentów. Wspólnie spędzone chwile budują bliskość i więź, dzięki temu każda relacja ma okazje prawdziwie rozkwitnąć. Wspólne przygotowanie potraw, picie pysznej, aromatycznej herbaty w towarzystwie drugiej osoby, spacer, wspólne obejrzenie filmu - zawsze warto znaleźć na to czas.

Uważność

Gdy z kimś rozmawiasz nie odpływaj myślami do dalekich lądów - bądź. Gdy słuchasz, słuchaj tak, jakby poza Twoim rozmówcą nie było innego świata. Jeśli ktoś opowiada Ci swoją historię, dzieli się z Tobą najcenniejszym, co ma - doceń to. Słuchaj uważnie.Uśmiech

Podarowanie uśmiechu nic nie kosztuje, a zmienia bardzo wiele! Uśmiech rozjaśnia mrok, buduje dobrą atmosferę, poprawia samopoczucie. A więc uśmiechaj się często do innych!

Komplement

Każdy z nas ma w sobie piękne cechy, doceń je u Twoich bliskich. Powiedz im, za co tak bardzo ich kochasz! Opowiedz jakie cechy szczególnie podziwiasz i dlaczego akurat one są dla Ciebie  szczególnie cenne. Często skupiamy się na brakach, czy nie lepiej koncentrować się na zaletach? Spójrz ile ich jest! Podziel się z innymi swoimi przemyśleniami.Pomoc

Zaoferuj swoją pomoc komuś, kto jej potrzebuje! Zrób coś, co możesz zrobić, a wiesz, że drugiej osobie Twoja pomoc jest bardzo potrzebna.  Spraw, by ktoś poczuł się ważny, do tego trzeba tak niewiele, a dzięki Twojej trosce wnosisz w świat drugiego człowieka iskrę nadziei, radości  i świadomości, że dobrzy ludzie są obok :).

Wybaczenie

Dosyć już myśleć o tym, co poszło nie tak. Zacznij nowy rozdział z czystą kartką - powiedz komuś lub napisz, że mu wybaczasz i życzysz wszystkiego dobrego. Wszyscy robimy głupstwa, popełniamy błędy, ale dzięki nim przecież się uczymy. W każdym człowieku jest coś dobrego i pięknego - pamiętaj o tym. Pomóż mu to odkryć, bo być może sam koncentruje się na tym, co kiedyś zrobił nie tak. Pamiętaj przebaczenie = nowy rozdział. Nowy rozdział = nowa jakość życia.

Na koniec...

jeśli chcesz podarować komuś jakąś rzecz to zadbaj proszę, aby było to coś od serca. Mnie najbardziej wzruszyła antyrama, w której były zdjęcia moje i moich przyjaciółek, a pomiędzy zdjęciami dziewczyny umieściły moje najzabawniejsze wypowiedzi :). Z kolei moja przyjaciółka Magda, która uwielbia decoupage, podarowała mi wykonane przez siebie pudełko na chusteczki. Ja sama również chętnie ofiarowuję innym coś wyjątkowo osobistego - narysowany portret, kubek z przesłaniem, prezentacja w powerpoint okraszona zdjęciami, wspomnieniami i wyrazami sympatii - takie podarunki są bezcenne. Pamiętaj przede wszystkim o tym, aby pielęgnować bliskie relacje przez cały rok - świąteczny czas niech będzie dopełnieniem tego, co dzieje się przez pozostałe dni w roku.


Życzę Ci cudownej przedświątecznej atmosfery i wiele iskierek radości <3.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka