wtorek, 2 czerwca 2015

5 najpiękniejszych dziecięcych cech, które warto w sobie pielęgnować

Jak żyć pełnią? Jak odnaleźć szczęście? Gdzie ono jest? Nie musisz szukać recepty, aż na końcu świata. Na początek sprawdź, jak szczęścia można nauczyć się od najmłodszych :-).

Spontaniczność

Dzieci nie zastanawiają się godzinami nad tym, czy uczynić pierwszy krok, one po prostu go robią. Całą swoją energię wykorzystują na działanie i z całego serca czerpią radość z każdego dnia.

Otwartość

Dla dziecka świat jest miejscem pełnym cudów. Wszystko jest takie piękne i takie ciekawe! Potrafią z uważnością przyglądać się każdej rzeczy. Dzieci fascynuje różnorodność i niemal wszystko jest dla nich warte uwagi!

Wiara w siebie

Będę pilotem! Zostanę tancerką! Zwiedzę caaaaały świat! Kto tego nie słyszał? Może również Ty, czytając ten tekst uśmiechasz się do swoich wspomnień? Może z Twoich ust, w przeszłości również padały takie stwierdzenia? No właśnie... dzieci wierzą w swoje marzenia i w to, że jeśli czegoś bardzo chcą, to naprawdę mogą wiele! W dziecięcych marzeniach nie ma miejsca na ograniczenia, kompleksy i brak wiary w siebie.

Szczere wyrażanie swoich opinii

Zaskakujące dla dorosłych, a zarazem wyjątkowo oczywiste dla najmłodszych. W dziecięcym świecie szczerość to podstawia, dlatego też mówią to, co naprawdę myślą. Oczywistym jest fakt, że mogą wyrażać swoje zdanie w sposób zgodny ze sobą. Dlaczego miałoby być inaczej? To się dzieciom w głowie nie mieści :-).

Życie Tu i teraz

Dziecko docenia każdy dzień. Dla niego życie w teraźniejszości jest bardzo ciekawe! Nie ma sensu rozmyślać nad tym, co działo się wczoraj, skoro TERAZ jest tak piękne! Dlatego też w każdą chwilę dzieci wkładają 100% swojego entuzjazmu, uwagi i serca.

Ty też możesz obudzić w sobie te cechy, bowiem tylko od Ciebie zależy jak przeżyjesz swoje życie.


Możesz być spontaniczna i otwarta. Możesz z radością witać każdy dzień, otwarcie wyrażać swoje zdanie, a przede wszystkim wierzyć w siebie. Możesz z każdego dnia uczynić święto... możesz też pominąć wszystkie te punkty i żyć tak, jakby Twoje życie było przykrym obowiązkiem.

To jak? Wybór należy do Ciebie :-). Masz jedno życie - wybieraj dobrze.


Życzę Ci cudownego dnia!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka