wtorek, 21 kwietnia 2015

Ze szczęściem nam do twarzy

Obudziłam się rano, pomyślałam o szczęściu. Zdaję sobie sprawę z tego jak wiele zależy od nas samych, od naszych myśli, a także od wyboru - wyboru na czym chcemy koncentrować swoją uwagę. Szczęście jest decyzją. Najszczęśliwszymi ludźmi nie są wcale ci, którzy zdobyli ogromne bogactwo i osiągnęli wysoką pozycję, choć zapewne wśród nich także są osoby, szczęśliwe. Jednak najważniejsze w drodze do szczęścia to życie w zgodzie ze swoimi wartościami, robienie tego, co się kocha, spędzanie czasu z tymi, przy których czujemy się dobrze. Szczęście to cieszenie się codziennością i docenianie tego, kim jesteśmy i czego doświadczamy. Każdego dnia dzieją się małe cuda - czy je dostrzegasz szczęściaro :-)?


Umiem być wdzięczna za każdy dzień, za drobne radości dnia codziennego, może jest mi łatwiej, ponieważ kiedyś przebyłam trudną drogę i przeżyłam wiele trudnych chwil. Wiem, że jeden dzień potrafi zmienić wiele, jesteśmy pewni, że to, co posiadamy będziemy posiadać wiecznie, więc chcemy więcej, więcej i więcej, a nagle gdy coś stracimy wali nam się grunt pod nogami. Tylko w życiu warto pamiętać o jednym - jedyną stałą rzeczą jest zmiana, szukając szczęścia w przyszłości, warunkując je kolejnymi gadżetami, ciuchami, stopniami w karierze, ucieka nam dzisiaj. A dziś jest jedynym dniem, który mamy. Dzień wczorajszy to przeszłość, jutrzejszy przyszłość, więc jest tylko tu i teraz. Czy na ten moment odczuwasz szczęście? Jeśli tak, co się składa na Twoje szczęście? Jeśli nie, co możesz zrobić, żeby poczuć się szczęśliwą?  Pamiętaj nie ma uniwersalnej recepty, tak jak nie ma na świecie dwóch takich samych osób. Ty decydujesz co nazywasz szczęściem. Dąż całym sercem do tego co sprawia Ci radość i dzięki czemu się uśmiechasz. Nie odkładaj szczęścia na później - masz ten dzień i zrób wszystko, by wykorzystać go jak najpiękniej.

Odpowiedz sobie na pytania:

 • Czego możesz robić więcej, by odczuwać szczęście?
 • Czego chcesz robić mniej - by być szczęśliwą?
 • Co chcesz zacząć robić - dla Twojego szczęścia?
 • A z czym skończysz, by być szczęśliwą?

Życzę Ci szczęścia :-)! 

Na koniec mam jeszcze dla Ciebie prezent - w piątek, 24 kwietnia w audycji Pasja jest Kobietą pojawi się Ekspertka od szczęścia - Sylwia Zawada. Zapraszam Cię serdecznie do posłuchania audycji, startujemy ok. 14.15 :)!

4 komentarze :

 1. Absolutnie się zgadzam. Szczęście to kwestia postrzegania naszej rzeczywistości, którą kreujemy my sami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem szczęśliwa :) Tu i teraz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To ciekawe jak bardzo w czynnikach zewnętrznych poszukujemy tego, czego źródło znajduje się w nas samych.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie też najwięcej szczęścia bierze się z OBECNOŚCI i WDZIĘCZNOŚCI - kiedy dostrzegam, jaka jestem szczęśliwa :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka