niedziela, 12 kwietnia 2015

Magia robienia czegoś po raz pierwszy

Pamiętasz to uczucie, gdy robisz coś po raz pierwszy?

Być może wiesz, że nie jest to doskonałe, ale najważniejsze, że zdobyłaś się na odwagę. Poznajesz nowy obszar, doświadczasz czegoś ekscytującego.

Wchodzenie w nieznany obszar być może powoduje niepewność, ale zarazem pozwala rozwinąć skrzydła! Bo gdy zdobędziesz się na odwagę, gdy to zrobisz, uświadamiasz sobie, że tak naprawdę możesz wszystko! Nabierasz pewności w działaniu, czy to nie piękne? Rozwijamy się przez całe życie, dlatego każdy dzień jest okazją do nauczenia się czegoś nowego.

Nie bez przyczyny Anna Jantar śpiewała:

"Najtrudniejszy pierwszy krok,
Za nim innych zrobisz sto,
Najtrudniejszy pierwszy gest,
Przy drugim już łatwiej jest "

Ja także ostatnio robiłam kilka rzeczy po raz pierwszy - napisałam pierwszego e-booka. Po raz pierwszy zrobiłam diagnozę preferencji zawodowych, a moja praca została oceniona bardzo dobrze. Niedawno po raz pierwszy poprowadziłam audycję, w dodatku w ostatniej chwili dowiedziałam się, że będzie na żywo! To były emocje, ale przyznam czułam się wspaniale, choć z racji braku doświadczenia audycja nie była doskonała... ale podjęłam wyzwanie, a trening czyni mistrza!

"Gdy na czymś nam naprawdę zależy, musimy wierzyć w to, że gdy uczynimy krok naprzód, to - mimo obaw przed rzuceniem się w pustą, bo nieznaną przestrzeń - zaczną nam wyrastać skrzydła"

A Ty? Kiedy ostatnio robiłaś coś po raz pierwszy?8 komentarzy :

 1. Ja jestem z natury posrajdupa jakich mało - niestety mama mi to zaszczepiła :( przez co boję się wszystkiego, co nowe, nieznane. Ciężko z takim podejściem w życiu się rozwijać i podbijać świat - ale wyjście spod miotły zawsze u mnie jest okupione wielkim przeżywaniem strachu, lęku że nie wyjdzie, że się ośmieszę, że się nie uda. Czekam na moment aż do pewnych kwestii dojrzeję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele rzeczy w życiu robiłaś po raz pierwszy - nauka chodzenia, jazda na rowerze, pójście do szkoły - to też było nowe :-). Przypomnij sobie wszystkie sytuacje, w których dałaś radę! Spisz je na kartce i za każdym razem, gdy zrobisz coś nowego, nieznanego dopisz to do listy. Siła jest w Tobie i pamiętaj, że każda podróż zaczyna się od jednego kroku. Strach można oswoić jeśli tylko wystarczająco uwierzysz w to, że jesteś w stanie go pokonać :-).
   Trzymam za Ciebie kciuki.

   Usuń
 2. Dla mnie każda podróż to robienie cos pierwszy raz a właściwie spojrzenie pierwszy raz. Nawet jeśli już gdzieś byłam to znowu jest ten pierwszy raz. To wspaniałe uczucie poznania nieznanego :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, za każdym razem można odkrywać coś na nowo :-). Najważniejsze to pielęgnować w sobie tę nieustającą ciekawość świata.

   Usuń
 3. Gratuje osiągnieć...:) Ja po raz pierwszy ostatnio piszę bloga :) bardzo ciekawe doświadczenie :) Pozdrawiam

  http://mitt-nye-liv.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję decyzji :-) Z pewnością będę zaglądać :-)

   Usuń
 4. Rok temu miałam taki miesiąc "pierwszych razów". Pierwszy miesiąc bez papierosa, pierwsza domena, hosting, pierwsze potyczki z wordpressem, pierwszy blog, pierwsze zdjęcia.. To był niesamowicie wyczerpujący, ale jednocześnie twórczy i inspirujący czas który naprawdę pięknie wspominam.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka