środa, 5 marca 2014

Na imię jej... Pasja!


Wczoraj, późnym wieczorem razem ze znajomymi odwiedziłam Bibeloty Cafe, jest to mała, niebanalna  kawiarenka mieszcząca się na warszawskim Mokotowie. Gdy byłam tam po raz pierwszy, zaciekawiona niecodziennym pomysłem na biznes, wdałam się w pogawędkę z właścicielką, pytając skąd pomysł na taką właśnie działalność. Już po krótkiej chwili okazało się, że mam do czynienia z prawdziwą pasjonatką, którą kieruje przede wszystkim owa ogromna pasja i wiara w słuszność, tego, co robi.

Ta pasja przełożyła się na częste wizyty gości - artystycznych dusz, które co i rusz odwiedzają Bibeloty Cafe, uczestnicząc w tematycznych wieczorkach. W dniu wczorajszym mogłam napić się kawy, przy dźwiękach pianina, widząc roześmiane twarze ludzi, którzy przyszli świętować ostatki i posłuchać przedwojennych szlagierów. Pomyślałam sobie - jak to dobrze, że autorka pomysłu i właścicielka tej niecodziennej kawiarenki miała odwagę podążać za głosem swojego serca. Gdyby obawiała się tego, czy jej się powiedzie, gdyby poddała się tej obawie, gdyby "przesiała" swój pomysł przez sito, tego co wypada, a co nie, dzisiaj nie byłoby miejsca, które pełni ważną funkcję  dla tylu osób.

Pasja ma sens i warto zrobić dla niej miejsce w swoim życiu. Tak jak zrobiła to właścicielka owej artystycznej kawiarenki. Nie trzeba od razu zmieniać całego swojego życia, ale warto zrobić miejsce na pasję. Mam znajomych, którzy wykonują zawód, jaki być może Ty wykonujesz, a w czasie wolnym oddają się swojej pasji. Marta założyła podróżniczy blog, Paulina robi całkiem niezłą biżuterię, a Agnieszka podróżuje po najdalszych zakątkach ziemi i wcale nie wydaje na to wielkiego majątku. Co je łączy? Ogromna potrzeba realizacji tego, co sprawia im przyjemność, co lubią robić i co jest dla nich ważne. Osoby, o których napisałam znalazły najlepszy sposób na wyrażenie siebie, teraz przyszedł czas na Ciebie. Zacznij - wystarczy zrobić pierwszy krok, uwierz, że znajdziesz najlepszy sposób, najlepszą metodę i najlepsze okoliczności. Pasjonatom szczęście sprzyja!

Poniżej zamieściłam odnośniki do stron pasjonatek, o których pisałam, być może któraś z nich będzie dla Ciebie inspiracją:

Pani Barbara - Bibeloty Cafe

Marta - podrozniczo.pl

Agnieszka - szwedacz.com

Paulina - Lapis Lazuli


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka